slideshow

KidsQuest Drug Free

Program, který se zabývá protidrogovou prevencí a je speciálně vytvořen pro první stupeň ZŠ, tj. pro děti ve věku 6 až 11 let. 

Do České republiky byl tento program uveden v březnu 2008 seminářem v Kolíně, kde byli všichni dobrovolníci proškoleni podle toho, jakou úlohu v programu si vybrali.

Na semináři nám sloužili vedoucí a duchovní rodiče služby KidsQuest Mindy a Steve Benintendiovi z USA, jejich dcera Melissa a Sarah Taylorová.

Základem programu je vystoupení tygra TJ a dvou klaunů Dinka a Link. Klauni, přestože je známe jako postavy veselé a naivní, seznamují děti s problémem užívání drog a alkoholu. Například ve scénkách o opilém zubaři nebo o nejlepším pracovníku balónkové firmy, který se ovšem stále častěji opíjí, a vyrábí pak balónkové zmetky. Nemusíte se však obávat, už na začátku programu se děti dozvědí, že naši klauni se doopravdy neopíjejí.

Nechybí ani ilustrace, která dětem velmi zajímavou, ale jasnou formou ukazuje na nebezpečí experimentování s drogami.

Snažíme se také děti do programu zapojit pomocí her a názorných ukázek.

Na konci hodinového vystoupení děti dostávají komiks a gumový náramek s nápisem „Staň se tygrem!” To proto, aby si na program a rady našich hrdinů vzpomněli v okamžiku, kdy se budou muset sami rozhodnout, jaký postoj k těmto věcem zaujmout.

Cílem celého vystoupení je povzbudit děti ke správnému rozhodnutí, k tomu, aby odolaly tlaku vrstevníků a nestyděly se za svůj správný názor.

Nejlepší místo pro vystoupení je školní tělocvična, kam děti zveme v počtu 60 až 100 žáků (spojené tři třídy) – záleží na velikosti tříd.

K dispozici máme veškeré vybavení: kostýmy, pomůcky, zvukové CD, školicí DVD, kompletní aparaturu.

Tento program zajišťuje celkem 7 lidí.

Pokud se vám náš program líbí, ale nemáte dostatek lidí, kteří by se zapojili, nevadí. Obraťte se na výše uvedenou e-mailovou adresu nebo mě kontaktujte telefonicky.

Momentálně pracujeme na tom, aby vznikl tým služebníků, který by byl sborům a církvím k dispozici pro tuto prezentaci. Ale zkušenost ukazuje, že nejlepší je, když se zapojí místní lidé, pracovníci s dětmi, kteří mohou později přirozeně navázat v na toto vystoupení.

Mirka Smetanová

Pro doplnění:

Do konce roku 2011 jsme takto oslovili přes 14 000 dětí. Více v kolonce Statistiky, kde najdete také dopisy ze škol a oskenované obrázky dětí.

Podpořte KidsQuest

KidsQuest Česká republika spolupracuje:

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.